Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив чин наречення архімандрита Агафона (Опанасенка) в єпископа Коктебельського (відео)

27 серпня 2021 року, після всенічного бдіння напередодні свята Успіння Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив чин наречення архімандрита Агафона (Опанасенка) в єпископа Коктебельського, вікарія Феодосійської єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

 

Чин звершили в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Рішення про обрання архімандрита Агафона єпископом ухвалив Священний Синод Української Православної Церкви, засідання якого відбулося 17 серпня 2021 року в Успенській Києво-Печерській лаврі.

Участь у нареченні також взяли митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Львівський і Галицький Філарет, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Петропавлівський Андрій, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Бородянський Марк та духовенство Києво-Печерської лаври.

За уставною традицією архімандрит Агафон звернувся до Предстоятеля зі Словом при нареченні.

Чин наречення во єпископа зберігся від давньої практики, згідно з якою кандидат в єпископський сан обирався кліриками та народом, а потім йому про це урочисто об’являли і він давав згоду на рукопокладення. У сучасні практиці у чині наявні такі елементи: новообраному зачитується указ про призначення його на єпископську кафедру, він висловлює згоду, після чого звершується короткий молебень. Після відпусту ставленник звертається до Предстоятеля та архієреїв з особливим словом, потім виголошується многоліття. На завершення Блаженніший владика окроплює новообраного святою водою і він отримує благословення від усіх присутніх єпископів. 

Архієрейська хіротонія відбудеться завтра на головній площі Лаври за Божественною літургією, яку очолить Предстоятель.

 Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

 

Просмотров: 167

The post Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив чин наречення архімандрита Агафона (Опанасенка) в єпископа Коктебельського (відео) appeared first on Феодосийская епархия.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *