Слово на вручення жезла єпископу Коктебельському Агафону, вікарію Феодосійської єпархії

Дорогий собрате, Преосвященний єпископе Агафоне!

 

У цей знаменний день прийми Наші сердечні поздоровлення з прийняттям особливих дарів Всесвятого Утішителя Духа, Який зодягнув тебе в апостольське достоїнство і поставив блюстителем стада Христова, яке Він спрямовує до спасіння і вічного життя.

Своїм незбагненим Промислом Господь вів тебе до цієї миті, посилаючи мудрих вчителів і наставників, ставлячи на відповідальні послухи, щоби загартувати твою вірність і випробувати твою готовність до многотрудного ієрархічного служіння. Як монах і священнослужитель ти народився у Київському вертограді Пресвятої Богородиці, зростаючи біля нетлінних мощей преподобних Печерських, а також за прикладом тих, хто і в наші дні возжадав іти їхніми стопами. І нині Господь покликав тебе трудитися у винограднику Своєї Церкви, щоби право правити слово Його істини і своєчасно приносити плоди своєї праці, уособлені в душах благочестивих людей, врятованих для Царства Небесного (див. Мф. 21:33-41).

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви, тобі визначено бути єпископом Коктебельським, вікарієм Феодосійської єпархії. Приймаючи це благословення Священноначалля, будь непохитною підтримкою і ревним помічником правлячому архієрею — Високопреосвященнішому Платону, митрополиту Феодосійському і Керченському. Довірся йому, як своєму отцю, і на новому послусі будь добрим соратником в його архіпастирських трудах.

Уся повнота церковна молилася сьогодні перед престолом Божим, щоби дією Божественної благодаті ти став «путівником сліпих, вихователем немудрих, напоумлювачем непокірних і дерзновенних, учителем немовлят у істинному пізнанні, світильником у світі, право правлячим ввірені душі до спасіння» (молитва друга на Архієрейській хіротонії). Подібно до апостолів, ти отримав від Господа нашого Іісуса Христа благодать в’язати і розрішати, а також ключ розуміння таїн Небесних. За словами преподобного Симеона Нового Богослова, «ця благодать відкриває замкнений і затьмарений розум наш та подає йому справжнє знання і пізнання божественної просвіти». То ж користуючись цим даром і зігріваючи його у собі (див. 2 Тим. 1:6), словом своєї проповіді, батьківською настановою і теплою молитвою розв’язуй окови гріха та звільняй людей від влади диявола, відкриваючи їм шлях до втраченого раю.

Як єпископ, ти маєш служіння нагляду і управління громадами церковними. І підходячи до виконання архіпастирського жеребу, прийми цей жезл як символ твого достоїнства. Спираючись на нього, ступай твердо на визначене тобі апостольське поприще і пам’ятай, що тим, які люблять Бога … усе сприяє для блага (Рим. 8:28).

А тепер зійди на цю кафедру і від повноти низпосланих тобі дарів подай святительське благословення народу Божому, який в стінах цієї Святої Лаври підносив разом з нами молитви про дарування тобі непорочного архієрейства і розділив радість твоєї особистої П’ятидесятниці.

+ОНУФРІЙ,

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

 

28 серпня 2021 року,

м. Київ

The post Слово на вручення жезла єпископу Коктебельському Агафону, вікарію Феодосійської єпархії appeared first on Феодосийская епархия.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *